Геронтология и гериатрия:

от теории к практике. Сайт конференции и школы им.В.В.Фролькиса

  • Увеличить размер
  • Размер по умолчанию
  • Уменьшить размер
Главная | Тезисы докладов (пополняется) | КОАГУЛЯЦІЙНИЙ ГЕМОСТАЗ В ОВАРІЕКТОМОВАНИХ ТВАРИН ІЗ МЕТАБОЛІЧНИМ СИНДРОМОМ НА ТЛІ ГІПОТИРЕОЗУ

КОАГУЛЯЦІЙНИЙ ГЕМОСТАЗ В ОВАРІЕКТОМОВАНИХ ТВАРИН ІЗ МЕТАБОЛІЧНИМ СИНДРОМОМ НА ТЛІ ГІПОТИРЕОЗУ

Н. І. Горбенко, В. В. Козар, О. В. Іванова
ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім.  В.Я. Данилевського АМН України», Харків; Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра. , Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Підвищення кардіоваскулярного ризику у жінок після менопаузи може бути результатом окремого або комбінованого впливу дефіциту естрогенів, малорухливого способу життя, гіпотиреозу, висококалорійної дієти. Вищезазначені чинники спричиняють розвиток постменопаузального метаболічного синдрому (МС), одним із основних складових якого є активація протромбогенної ланки гемостазу. До маркерів індукції процесів гіперкоагуляції відносять Д-димер, продукт деградації фібрину, та підвищений рівень аутоантитіл до кардіоліпіну.
Мета роботи: дослідити вплив метаболічного синдрому у сполученні з гіпотиреозом на концентрацію Д-димера та рівень антитіл до кардіоліпіну в оваріектомованих щурів.
Матеріали та методи дослідження. Гіпоестрогенію відтворювали шляхом двосторонньої оваріектомії. Метаболічний синдром індукували 3-х тижневим утриманням тварин на комбінованій дієті, яка включала висококалорійну їжу та тиреостатик мерказоліл. Визначення концентрації Д-димера в плазмі крові проводили за допомогою розробленої нами в співпраці з Інститутом біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України напівкількісної реакції латексної аглютинації з чутливістю 375 нг/мл. Рівень антикардіоліпінових антитіл визначали напівкількісним методом латексної аглютинації по кінцевому титру.
Результати дослідження. Встановлено, що гіпоестрогенія супроводжується вірогідним зростанням концентрації Д-димеру та рівня антитіл до кардіоліпіну в плазмі крові у порівнянні з інтактними тваринами (відповідно в 5 і 8 разів) (р≤0,05). Виявлені зміни свідчать про те, що дефіцит естрогенів є самостійним чинником порушення коагуляційного гемостазу, а отже може бути віднесений до тригерів тромбозу в період постменопаузи.
Поєднання дефіциту естрогенів із МС на тлі гіпотиреозу призводить до посилення порушень коагуляційної ланки гемостазу, підтвердженням чому було підвищення майже в 3 рази концентрації Д-димера та рівня аутоантитіл до кардіоліпіну у порівнянні з групою оваріектомованих тварин, які знаходилися на стандартному раціоні віварію (р≤0,05).
Висновки. Дефіцит естрогенів спричиняє порушення коагуляційного гемостазу, зокрема, за рахунок активації його протромбогенної ланки, які посилюються за умов МС у сполученні з гіпотиреозом.

 

Последние публикации


Главная | Тезисы докладов (пополняется) | КОАГУЛЯЦІЙНИЙ ГЕМОСТАЗ В ОВАРІЕКТОМОВАНИХ ТВАРИН ІЗ МЕТАБОЛІЧНИМ СИНДРОМОМ НА ТЛІ ГІПОТИРЕОЗУ